Dział FAQ

W tej zakładce znajdziesz podstawe zagadnienia związane z konserwacją i pielęgnacją aut.

APC to podstawowy preparat każdego detailera. Niezwykle wszechstronny, skuteczny i wydajny. W zależności od stężenia można go stosować jako prewash, czyścić nim komorę silnika, felgi, kokpit, zakamarki lub tapicerkę. Nawet mała butelka płynu to całe spektrum zastosowań wewnątrz i na zewnątrz.

Auto detailing to zaawansowany proces czyszczenia, renowacji i zabezpieczania każdej powierzchni samochodu. Często kojarzony tylko z polerowaniem lakieru, można jednak poddać odnowie również szyby, reflektory, felgi, opony, chromy, piano, dachy cabrio, zderzaki, uszczelki, kokpit, tapicerkę materiałową oraz tapicerkę skórzaną. Ta różnorodność powierzchni i materiałów z jakich są wyprodukowane samochody wymaga zastosowania odpowiedniej chemii, która poradzi sobie z określonym typem zabrudzenia.
Finalnie każdy element jest zabezpieczany: lakier woskowany bądź pokryty powłoką ceramiczną, szyby z warstwą niewidzialnej wycieraczki, opony, zderzaki i kokpit pokryte dressingiem, a tapicerka i dach cabrio pokryte impregnatem hydrofobowym.
Detailing to remedium na wiele codziennych problemów użytkowników samochodów: miękkie, łatwo rysujące się lakiery, wżery po ptasich odchodach, zaschnięte owady, zacieki i water spoty, zapieczony osad z klocków hamulcowych, żywica z drzewa, smoła i asfalt z drogi, wyblaknięte plastiki, wytarta skóra, bakterie i wirusy w kabinie, plamy na tapicerce, parujące szyby. Dzięki odpowiednim autokosmetykom i właściwej pielęgnacji możemy sami poprawić i przedłużyć eksploatację każdego pojazdu.

IPA to popularny alkohol izopropylowy stosowany w wielu dziedzinach, a który znalazł zastosowanie w detailingu do odtłuszczania i inspekcji lakieru, szyb i innych powierzchni. Skutecznie usuwa olejki i tłuszcze po pastach polerskich, pozostawia jałowy lakier gotowy do dalszych procesów: polerowania inną pastą, woskowania lub aplikacji powłoki ceramicznej. Szybko odparowuje, nie pozostawia smug, nadaje się też do mycia szyb.

Mycie na dwa wiadra to prosta i niezwykle skuteczna technika mycia ręcznego w znacznym stopniu minimalizująca porysowanie lakieru. Jej stosowanie pozwala wypłukać brud z rękawicy w wiadrze z czystą wodą, tak by nie dopuścić go do wiadra z szamponem. Na dnie wiadra warto umieścić także separator zanieczyszczeń, który utrudnia wzburzanie piasku z dna.

Quick detailer to preparat do nabłyszczania lakieru. Dzięki swojej wszechstronności pozwala też usunąć świeże zacieki i water spoty, lekki kurz, odciski palców, a dodatkowo przedłuża trwałość wosku. Poprzez łatwość użycia i formę sprayu doskonały w zastosowaniu po myciu jako szybkie i efektowne odświeżenie lakieru, wnęk, piano i komory silnika.

Wosk pod tą nazwą kryją się woski oparte na naturalnych składnikach (np. carnauba), ale często woskiem nazywamy też produkt w pełni syntetyczny lub hybrydowy. Niezależnie jednak od składu wosku, jego konsystencji i trwałości cel jest zawsze ten sam: zabezpieczenie lakieru i uwydatnienie połysku.

 

 

Sprawdź stan połączenia z internetem